Ahhoz, hogy ezt meg tudja tenni, az állam ideiglenesen lemondott az olajszármazékokra – ólmozott benzinre, ólommentes benzinre és gázolajra – számolt 20 százalékos jövedéki adóról.
Ez alkalommal döntött arról is, hogy támogatva a mezőgazdasági termelőket, nekik valamennyivel olcsóbban, a korábban befagyasztott áron, 179 dináron (1,56 euróért) kínálja az eurodízel literjét. A termelők esetében erre a kormány a NIS-benzinkutak kötelezi, amely 29,87 százalékban állami, 56,15 százalékban pedig az orosz Gazprom Neft tulajdonában van, (megmaradt részvényen az állampolgárok, az alkalmazottak, a volt alkalmazottak és más kisebbségi részvényesek osztoznak).
A kormány rendelete szerint, amely meghatározza a maximális kiskereskedelmi árat, arra is rámutat, hogy
támogatott áron az üzemanyagot kizárólag a jármű tartályainak feltöltésével értékesíthetik, elejét véve ezzel a spekulánsok tevékenységének.
Ez a rendelkezés azonban gondot okozott a termelők körében, hiszen több településen nincs NIS-töltőállomás, a többi kúton pedig legalább 10 dinárral drágább a dízel. Az árkülönbség a tavaszi munkálatok alatt sokat számít, így a gazdaszervezetek kéréssel fordultak az illetékes szervekhez, hagyják jóvá hogy ne csak a tartályba, hanem kannákba, nagyobb tárolókba is tölthessen üzemanyagot. A kérésük egyelőre elbírálás alatt van, ám az államfő a napokban tett nyilatkozata szerint erre lehetőség nyílik majd a benzinkúton vásárolható, meghatározott kaniszterekben.